U Borise to berem velkoryse

Během čtyř nahrávacích podvečerů se nám podařilo nabrat všechny nástrojové základy a k tomu rozpracovat drobné aranže. Boris je kouzelník. Drobné chyby opraví, velké se přetáčeli. Hrát jako automat neumíme a tak jsme se rozhodli některé vady i nechat. Nahrávka snad bude lépe dýchat a bude působit uvěřitelně. V postprodukci je ale pochopitelně i potřeba leccos dostříhat. Znám tu práci, když jsem dělal demáče. Zahrát přesně na mřížku prostě nejde a někdy jsou chvíle, kdy to musí dupat přesně na dobu. Vždycky si v těch chvílích říkám, že kdybysme žili před 30 lety a točili na páskáče, nenatočili bysme ani notu.

Další kapitolou je nahrávací vybavení. Jedeme na špičkové věci v celkové hodnotě kolem 300k a nahráváme na to rozvrzaný kytary kolem 15k. To si pak člověk říká, jestli to má smysl. Ale ono jo, protože ten konečný výsledek je opravdu skvělý a hrozně se těším, až to bude smíchané.

Ještě před nahráváním jsme se dohodli, že zásadní změny v písničkách dělat nebudeme. Ale nějaké drobnosti Boris přednesl a myslím, že to opravdu pomohlo. Stejně tak se těšíme na jeho nápady při práci s různýma zvukama, které už pomalu načrtnul v Hladině. Stejně tak finální hledání harmonií na vokálech a posilování atmosféry písní bude docela dobrodružný. Tady malá ukázka.

Jde nám to zatím nad očekávání dobře, ale je před náma ještě spousta práce. Držte nám palce!