Podzimní trojkoncertí

Tento rok jsme příliš koncertní aktivity nevyvinuli. S ohledem na náš další profesní život toho ale možná bylo až až. Od začátku roku jsme v módu práce na nové desce a ta rychlost a nasazení není takové, jaké jsem si myslel, že bude. Nicméně momentálně jsou demonahrávky z naší strany hotové a teď už chceme jednat s hosty a řešíme, kde to natočíme.

Na podzim jsme odehráli jen tři koncerty v Praze. Začali jsme 23. října v Malostranské Besedě jako hosté kapely Smějící se bestie. Zahráli jsme pětici písní, poprvé nehráli Svár, posluchači tleskali. Po koncertě jsme se lehce připili a jeli domů. Nic zvláštního se vlastně ani nestalo.

Na druhý koncert jsem se hodně těšil. Vojta Urbánek nás se svým parťákem Tomem Mourkem pozval jako hosty na křest svého nového singlu a klipu Sousede. Slavnost se konala 3. listopadu ve Vile Štvanice. Prostor vily se mi moc líbil a hned jsem přemýšlel, že by stálo za to zde uspořádat nějaký Večer Jiného Folku. Zvuk byl rovněž parádní, atmosféra přátelská. A bylo plno! Svůj set jsme si náležitě užili a už se těšili na kluky, jelikož poprvé hráli v rozšířené sestavě. A znělo jim to skvěle. Opravdu moc dobrá a sehraná parta. Doufám, že Vojta dá s klukama více koncertů.

Poslední písničkářské obnažení se událo v Café V Lese. Tentokrát jsme otevírali večer jako hosté I Like You Hysteric a teepee. Mám rád, když koncerty začínáme. Posluchači totiž ještě nejsou opilí a dokážou vnímat, což potřebujeme. Taky nejsou ještě tak rozverní, takže spíš dokážou respektovat tižší písně, což teda zrovna V Lese ten večer úplně neplatilo, ale aspoň se ten bzučící dav držel na baru a v hledišti stáli jen lidé, které jsme zajímali. A k mému překvapení jich bylo poměrně dost. Z toho jsem měl radost a snažil se ze sebe dostat maximum. Bohužel jsme přesáhli časový limit, tak jsme byli z pódia sundaní aniž jsme zahráli poslední Hladinu, ale to se opravdu nedalo nic dělat. Moc často ladím no. Musím říct, že jsem tu akci pak pojal jako rozlučku za koncertní sezónou 2015 a zdržel se na afterparty asi do tří ráno. Naštěstí zůstalo jen u piv, takže pátek nebyl na umření.

Závěrem bych jen chtěl poděkovat všem, kteří nás pozvali, ale hlavně těm, kteří na koncerty přišli! Speciální dík patří Matěji Portešovi za skvělé fotky! No a nejdříve se uvidíme v příští roce. Ovšem kdy, je otázka, jelikož opravdu, ale opravdu, chceme vlítnout do studia a nahrát novou desku. Těším se, až to bude hotové.