Report z Mumie /Ústí nad Labem/

Po té, co nás Adam Vopička pozval na dvoudenní hostování s Calm Season v Ryběnaruby loni v červnu, jsme se domluvili, že by stálo za to zahrát pár společných koncertů i mimo Prahu. Jsme vlastně dvě dvoučlenná tělesa a tím pádem výhodná ekonomická jednotka. Navíc nás společné hraní nesmírně baví.

Domluvil jsem v Ústí koncert v rámci akce Parket Market a hrálo se v legendární Mumii. Nikdy dříve jsem tam nebyl, tak mě překvapilo jak malý je to prostor. Spíš takový obývací pokoj s barem (což je vlastně příjemné domácí prostředí). Zvučil nás Martin Palascak z Houpacích koní a bylo to naprosto v pohodě. Večer jsme otevřeli a hrálo se mi celkem dobře. Žádný výrazný problém se nekonal. Po nás na to šli Calm Season a hned od začátku bylo poznat, že jsou mnohem vyhranější a srostlejší s podiem. Byl z nich cítit klid a sebejistota. V tomto ohledu se ještě máme co učit.

Po koncertě jsem se dozvěděl, že Svár opět vyhrál Velkou sedmu, tak jsem se celkem solidně zboural vynikající Tequilou, se kterou mě chvíli předtím Martin P. seznámil. A pak ještě jeden páv s Terezií v Mumii na balkóně. Byl jsem rád, že mě Martin D. odvezl až domu ke dveřím.

02