Report z Klubu Kocour (02_12_2010)

Termín mi Mára napsal už někdy na konci sprna. Nakonec to skončilo tak, že plakát jsem dělal kvapně 14dní před akcí a FB event zrovna tak.. Nakonec ale díky Martinovi dorazilo docela dost lidí. Takže tohle bylo v pohodě. Samotný hraní mi už ale moc velkou radost neudělalo..

První nastoupil Kuba Alexa. Zvukovku měl naprosto v pohodě a zvukař si ještě pochvaloval jeho kytaru. O to nepochopitelnější byl zvuk jeho kytary během koncertu. Syčelo to a když se do toho trochu opřel signál se zkreslil. Nechápal jsem. Mára šel za zvukařem, ale ten jenom zkonstatoval, že neví, čim to je a o víc se nestaral. Bylo mi žinantní tahat Kubu za nohu, ať přestane a vyřeší technickej problém, když mu to tak hezky zpívalo.. Ale prej to příště mám udělat.

Mára Dusil měl oproti tomu zvuk krásnej. Jeho rockový písničkářství je fajn. Hlavně to tremolo, který tam tak často dává. Šuplíková písnička byla sice trochu nejistá, ale závěrečnou Tmou za Tebou všechno napravil.

Třetí zahrál Martin Vales. Písničkář, kterej přijel až ze Švýcarska. Rodilej Čech ovšem. Příjemnej a skromnej kluk, kterej rozezněl to jemnější v nás. Řikal jsem si, že takovej písničkář tady prostě chybí, že by naše koncerty dokázal posunout zase do jinejch sfér. Bylo to milý. Melodický, citlivý a přitom nevtíravý. Mára dokonce prohodil, že mu v určitejch polohách připomíná Nicka Drakea.

Já šel hrát poslední. Nutno přiznat, že jsme měl v sobě nějaký promile (možná proto tak rád hraju první). Jednoznačně to byl nejhorší koncert druhý poloviny roku. Absolutně mi to nesedlo. Nehrálo se mi dobře, řezal jsem do toho jak hluchej do vrat, přičemž jsem tomu nedal ten patřičnej drive. Písničky jsem hrál kvapně, bez potřebnýho prožitku – jenom lehká nervozita a rozháraná rytmika, špatná artikulace. Teprve až při předposlední Múze jsem se trochu osmělil (taky sklidila největší potlesk). Poslední písnička Vlci byla celkem fajn, ale ten konec jsem zbytečně přehrál.. Asi to spíš působilo směšně. Což záměr nebyl.. Přemejšlel jsem nad tim trochu. V Kocouru jsem nikdy předtim nebyl.. Netušil jsem, jakej bude prostor a zvuk. Zvuk se nakonec ukázal, že je v pohodě a prostor velmi intimní, s čimž bych neměl mít problém, jenže repertoár, co jsem si připravil, se nakonec moc nehodil.. Budu to muset dělat tak, že když nebudu vědět, jak to tam bude, připravim si do zálohy tak 10 skladeb a teprve na místě si rozmyslim, jaký by se nejvíc hodily.. Tak. Setlist: Snímám všechny viny, Ledová, Na břehu, Múza, Vlci.

Závěrem pár fotek na památku a jedno video od Kuby Alexy (Díky!):