Report z klubu K4 – Sunbeam, Sajny, já, WoS

Nečekal jsem, jak pěknej prostor se skrejvá ve sklepení v Celetný 20. Večer otevřel Sunbeam. První dvě písničky měli neskutečnou šťávu, pak to trochu spadlo, ale furt kvalita. Láďa má prostě svůj styl a ten mě baví. Cejtim v tom jeho nitro.

Sajny, zpěvák z indie-rockovejch Pinkin Shears, pro mě byl překvapením večera! Krásně barevnej hlubokej hlas. Pevnej tón a zajímavý vypjatý polohy. Dravější melancholie. Vyvážená. Rozhodně mě bavil víc než s kapelou!

Opět třetí a opět se většina sálu vytratila na bar. Bylo mi neskutečně trapný čekat, až se lidi vrátí. Prostě jsem začal. Dostali jsme prostor na 4 skladby, tak mě napadlo zahrát celý budoucí demo: Podsvětí, Popel, S Tebou a M III. Bylo to sice ucelený, ale na jedno brdo. Přišlo mi, že to neni úplně v pořádku, že by to chtělo trochu oživení.. Moc jsem tomu hraní nedal, ale že by mě to vysloveně nudilo říct nemůžu. Lidi zatleskali, takže asi fajn :c)

Whispering of Soul vystoupil poslední. Upřímně musim říct, že mi přišlo divný, jak zpívá. Sice to nebylo falešně, ale ten hlas měl tak zvláštní deformovanou barvu. Nepřirozenou. Asi moc položenou do nosu. Tomáš není špatnej písničkář, jenom mám pocit, že ještě nenapsal pořádnej hit a přijde mi, že úplně nenašel svůj charakteristickej výraz. Svůj podpis.

Po skončení základního kolečka jsme mohli zahrát každej ještě jednu. Sunbeam i Sajny byli perfektní, já dal M II a nevim, co si myslet (radši) a WoS zahrál cover Don´t look back in anger od Oasis. Docela výzva. Byl jsem zvědavej, jak tam vystřelí ten náročnej refrén, ale poslal to tam se ctí :c)

Příjemnej večer jsme s Lukášem J. zakončili výbornou pseudo-intelektuální konverzací na téma vyprázdněnosti dnešní doby. Neni nic lepšího, než si potlachat se spřízněnou duší :c)) Takže díky!