Report z Mníšku pod Brdy

Domu jsem dorazil kolem 13h. Osprchoval se, naobědval a 35min čekal na Zomba.. Klasika. Do Mníšku jsme ale stejně dorazili až moc brzo.. kolem 15h. Byl jsem zvědavej, jak ta akce dopadne. Rozhodně jsem nečekal narváno, ale aspoň těch 20 – 30 lidí by mi přišlo akorát. Kromě interpretů tam skoro nikdo nebyl.. Přitom bylo všechno nachystané: pivo, grilované maso, podprdelníky na lavicích.. Krásná folkařská akce. Ale někde se stala chyba a lidi prostě nepřišli.

Rozebírat každýho interpreta se mi moc nechce. V podstatě byli pozvaný amatérský písničkáři, kteří krom Josefa Fojty nepředvedli žádné extra výkony. Osobně mě docela zklamal i Lukáš Zíta, který se zdál jako nadějná postava mladé písničkářské scény, ale jeho projev byl dost plochý. Kytarista je to po instrumentální stránce velmi dobrý, ale celkově mi v tom chyběl drive a dynamika. Za to Mejla mě mile překvapil.. Dobře připravená „show“, písničky, co maj hlavu a patu snad jen srážela pódiová nezkušenost. Ovšem v tom jsme si to odpoledne byli všichni rovni (až na toho Pepu Fojtu).

I když z předchozího odstavce možná vyplývá, že nadšením nezářím, přece jenom si na Mníšek nemůžu stěžovat. Jednak jsem dostal skoro hodinový prostor, takže jsem si podruhý mohl před lidma zahrát víc než 6 písniček a nakonec i to málo, co z obecenstva zůstalo, moje hraní celkem kvitovalo. Na sebe si ale stěžovat musim. Druhou půlkou setu jsem se protrápil. Zjistil jsem, že skutečně nejsilnější je zahrát maximálně 5 – 6 věcí a odporoučet se. Deset je skutečně hodně. Set mi dohromady nezapadal. Ta celistvost, kterou cejtim při hraní 4 skladeb se rozpadla. Do deseti písničkovýho playlistu se Vám dostane moc vaty.

Akce končila něco před 21h a pak jsme ještě se Zombem a Jardou jeli na kulečník.. Vzhledem k tomu, že jsem byl jedinej bez kapky alkoholu, jsem dokonce i pár zápasů vyhrál. Nicméně jsem se těšil domu, protože po 6h spánku a vyzevlenym odpoledni v Mníšku to bylo potřeba..

Zahráli: Jenda, Melankoholik, Josef Fojta, Michal Hájek, Lukáš Zíta, Radim Flender, Mejla Flender