Report z říjnového JammClubu

Momentálně patří JammClub mezi nejlepší místa pro komorní koncerty v Praze. Krásné a příjemné prostředí, nekuřácké, dobré víno, pivo, milá obsluha a hlavně skvělý zvuk! Vlastně už je to skoro náš domácí klub. Hráli jsme tam loni první „oficiální“ pražský koncert v duu, letos v únoru jsme zde křtili desku a teď prvně představili nový repertoár na nadcházející miniturné s Calm Season.

Stejně jako loni jsme vystoupili s Matějem Čejchanem aka Tchei-chan, který tentokrát přijel s klavíristou Ctiradem. Matějovi písničky mám hrozně rád a je slyšet, jak se vyhrává a zraje. Těším se na další počiny!

Před vystoupením se mi stala nemilá věc. Opět jsem si zničil svůj analogový delay, jelikož jsem do něj omylem pustil víc proudu než unesl. Bylo to naposledy, kdy jsem použil to příšerné univerzální trafo s přepínačem voltů. Brrrr. Ještě, že tu jsou kluci z Thortronic, kteří mi ho už minule dali dohromady! Hrálo se tedy bez mého miláčka. Z koncertu jsem byl už tak docela nervózní, jelikož většinu repertoáru nyní tvoří novinky, které živě zazněly vůbec poprvé. To znamená, že v podání písní nebyla 100% jistota, jejich nejlepší poloha ještě není objevená, tempo není zažité a navíc ta nervozita trochu svazuje rozlet a pohodu. Ovšem jinak než živým hraním se situace řešit nedá. Jsem rád, že jsme nové písně mohli představit před našimi kamarády, publikem, které přijde přímo na nás a tak nám leccos odpustí :c) Po koncertu přesně vyšlo najevo to, co je potřeba ještě vychytat. V playlistu jsme ale zanechali pár „jistot“. V JammClubu s námi tentokrát vystoupil senzační Tom Kubín v písní Schází a také máme radost z účasti Kuby Alexy ve Sváru! Díky kluci, že jste si udělali čas.

Chtěl bych všem našim divákům poděkovat za jedinečnou atmosféru. Za ta léta moc dobře vím, jak vzácné a skvělé je, když vás publikum poslouchá, vnímá, když na vás reaguje. Obzvlášť, když lidem sdělujete něco vážného, něco, co by je rádo přinutilo k přemýšlení. Děkuji!

A děkuji i svému drahému kamarádovi Kubíkovi Macháčků za skvělé fotky!