Report z JammClubu

Měl to být křest desky. Bohužel jsme ji nestihli dokončit, ale vystoupení se nezrušilo. Pojal jsem to jako první oficiální hraní v Praze v duu a poprvé po dlouhých letech pozval většinu svých přátel na koncert. Vždycky jsem se za svou hudbu spíš styděl a moc to nechtěl ventilovat, ale jak jsem začal hrát s Martinem, vrátilo se mi zdravé hudební sebevědomí. Nestydím se už za písně, texty ani projev (i když sebekritický osten stále zůstává).

Večer otevřel senzační Matěj Čejchan aka Tchei-Chan. Velmi šikovný a talentovaný jičínský rodák. Hudební matador, který se formoval v tvrdých kytarovkách. Je to hodně slyšet i v jeho písničkářství, ale to je právě ten šmrnc a náboj. Neznám z naší generace rytmičtějšího písničkáře. Navíc má skvělé texty.

Náš koncert byl nakonec jeden z nejlepších, co jsme kdy zahráli. Diváků dorazilo lehce přes 50. Atmosféra, kterou vytvořili, byla fantastická. Absolutní ticho, soustředěnost, zájem a pokaždé nadšený potlesk. Největší odměna! Zahráli jsme v podstatě všechny písně, které budou na desce. Jiné zatím nacvičené ani nemáme. A zdá se, že to i umíme zahrát. Magie?

Díky moc Kubovi Macháčkovi za fotky!