Report z Oasis Cover Night (28_2_2011)

V Rybanaruby se nás nakonec sešlo 10 písničkářů.. Eric Stevenson to zazevil. Prej kvůli nemoci, ale už z dřívějších signálů bylo cejtit, že o to hraní moc zájem nemá.. Ale nakonec to vlastně nevadilo. Společnost písničkářů byla pestrá: Niceland,  ZweiLaadveeKuba Alexa, Sajny (Pinking Shears), Whispering Of SoulTomáš KvasničkaVlčákSunbeam a já.

Do klubu jsem tentokrát dorazil těsně přes osmou večer. Vybral jsem si Supersonic a když jsem si ho doma hrál vůbec mi nezněl. Plochý, falešný.. prostě hospoda. Jenže o tom prej Oasis jsou. Přesto jsem měl dost trému a čtvrt hodiny před odjezdem z domova jsem si ještě pohrával s myšlenkou, že to vzdám. Ale to bych si připadal jako slaboch a zbabělec a bylo by mi to pozdějc líto.

Večer otevřel Sunbeam. Jak Oasis nemám naposlouchaný, tak nevim, jak se Go let it out vydařilo, ale jeho novinka Pop Sweet Home byla skvělá! Parádní refrénovej falset.. Pak Sajny, Vlčák a konečně já. Na úvod jsem zabrnkal Popel, což mě uklidnilo a pak vypálil Supersonic. Připadal jsem si tak nějak v tranzu, vůbec nic jsem neřešil a jenom to hrál, jak jsem si to připravil. Taková alternativní verze – vyškrtnul jsem první refrén, dynamicky oddělil první a druhou sloku a druhej refrén žertovně zakončil fistulí imitující Noelovu vyhrávku.. Po písničce lidi zatleskali nadšením. To mi vyrazilo dech. Tréma a nejistota se změnila v pocit obrovský úlevy. Pak mi akorát lidi řikali, že to bylo dobrý, nebo v pohodě, nebo že jsem se jim líbil a tak podobě.. Na tohle nejsem moc zvyklej. Většinou svym projevem moc nezaujmu, ale tohle? Fakt super :c)

Po mně zahrál ještě Tomáš Kvasnička. Poslední Sunbeamův BZ objev. Šikovnej písničkář. Krátká přestávka, během níž konečně dorazili opozdilci Zwei. Filip s Lukášem jsou shodou okolností architekti a shodou okolností oba dokončovali projekty na soutěže. Oba to zvládli, ale pár nocí nespali, tak byli trochu mimo. Druhou půlku večera otevřel Tomáš Trykar aka Whispering of Soul, pak Laadvee, pak Kuba Alexa, kterej mě zničil svojí fistulí (skoro až historickej moment..)!! Po něm už konečně zahráli Zwei s coverem High horse lady. Skvěle připravenej. Nakonec vystoupil Niceland. Zahrál ze svý druhý desky Dry your eyes a pak cover Morning Glory.

Na úplnej konec zahrálo pro fanoušky hvězdný trio (Tom Trykar, Niceland a Kuba Alexa) hit Wonderwall. Před písničkou jsem divákům poděkoval za účast a výdrž a vyzval je, ať si všichni zazpíváme spolu a světe div se, lidi skutečně zpívali! Bylo to super! Všechna čest Kubovi a Nicelandovi, že to tak skvěle zahráli na kytaru a Tomovi za výbornej vokál a bezchybnou znalost textu.. Bylo to příjemný zakončení koncertu a na posluchačích bylo vidět, že odcházej spokojený..