Report z Rybynaruby – Večer Jiného Folku VIII. (12_10_2010)

Takovej mumraj jsme na Večeru Jiného Folku ještě neměli. První podzimní pořad se fakt vydařil. Malá rybanaruby těch 50 lidí spolkla hravě, ale když jsem po svym setu sál opustil, už jsem se zpátky nedostal..

Start jsme na netu vyhlásili na 19.30h, aby diváci dorazili aspoň na tu 20h, což vyšlo. Koncert otevřel Melankoholik důstojnym setem, příčemž času nakonec zbylo tolik, že si ještě sám přidal písničku. Jako druhej vystoupil Lukáš Landa. Navrátilec z roční stáže v Hamburku, kterej s náma před odjezdem pár koncertů taky dal. Jeden z prvních písničkářů, co jsem na začátku hraní poznal.. Jeho hudební promyšlenost a lyrika do intimního prostoru rybynaruby sedla. Sice bylo cejtit, že je z tolika návštěvníků lehce vyplašenej a zažil jsem ho v lepší formě, přesto ale posluchače zaujal a sklidil zasloužený ovace.

Pak jsem na pódium vstoupil já. Množství lidí se mnou taky trochu hnulo a trvalo mi nějakej čas, než jsem se zabydlel. Set jsem otevřel písní Na břehu, během který se mi lehce rozladila kytara. Trapas, kterej sebevědomí moc nepřidá. Druhá Múza už nebyla tak zakřiknutá, přesto jsem cejtil, že bych jí dokázal zahrát daleko líp. Jako na potvoru přišel kulminační bod nervozity na začátku třetí skladby. Chtěl jsem zahrát zbrusu novou Ódu na podzim, ale jaksi jsem zapomněl jak se hraje.. Z problému jsem duchapřítomně vybruslil sloganem „No nic“ a začal jsem hrát další v pořádí, totiž Podsvětí. Rok stará skladba, která svýho času byla jádrem mýho repertoáru, takže jí mám dostatečně zautomatizovanou, abych si s ní poradil i ve vypjatějších situacích. Uklidnila mě. Tak jsem si tam střihnul Popel. Písničku, z období po rozchodu s M. O mejch bezprostředních pocitech. Celkem intimní věc, kterou v ryběnaruby rád hraju, protože diváci vnímaj naléhavost sdělení. Set jsem uzavřel čerstvě zveřejněnou, leč rovněž rok starou, S Tebou. Ta mi celkem sedla.. Z vystoupení mám smíšený pocity. Takovej průměr. Což je ve výsledku na nic..

Po svym koncertě jsem se šel z vydejchanýho sálu vyvětrat, ale při návratu už se tam nešlo dostat. O vystoupení Adama Piafa a Terezie Kovalový jsem teda přišel.. Škoda. Adamovi to s violoncellem fakt sluší a dle ovací to i povedenej koncert byl.. Jako malou náhražku postnu jedno video..

A závěrem ještě pár fotek od Kuby Macháčka. Díky za ně!!