Quiet Quite, Canny, Melankoholik, já – RockCafé

Celej den jsem drhnul nový songy.. Chtěl jsem zahrát jinej set. Zase prozkoumat novou cestu.. Jak mě nebaví stát na místě a hrát furt to samý. Potřeboval jsem je pořádně dostat do hlavy; zklepat nervozitu z výpadku textů; dostat do ruky rytmus; do hlasu náladu.. Na to konto jsem do RC přiběhnul až v 19:15. Okamžitě jsem se v backstage zavřel do sprchovýho kouta a jal si naposledy přehrát set – – rozhicovanej kvapnym příchodem, v jinym prostřední než doma. Krásná akustika.. až na pódiu si to užívali :c)

Pak rychle přebalit kytaru, páč dorazilo hodně známejch a já se bál faux pas s prasklou strunou.. Než jsem stihnul naladit, Canny už stál na pódiu. Bohužel jsem ho proseděl v backstage a přemejšlel.. Nějak jsem se potřeboval uklidnit, ale určitě zahrál pěkně.. Dycky hraje pěkně a Olla s ním zazpívala. Andělský to hlas! :c)

Melankoholika jsem měl na střídkačku. Bez názvu v backstage, Kristýnu v hledišti (možná je ta nová verze moc dlouhá), Hořím v backstage a Vypuštěný vany jako doprovod na kytaru..

QQ chtěli hrát kolem 21h, pár lidí po nich pak skutečně přeběhlo na nějakou z dalších 4 akcí, kerý se konaly. Pěkně se to všechno sešlo na jeden termín, ale těch 40 lidí dorazilo a vytvořilo fantastickou atmosféru. Zaujatě poslouchali, odměnili upřímnym potleskem (díky moc!). Na to konto QQ zahráli skvěle.. Příjemnej uvolněnej set, všechno vyšlo, hudebně bez problémů, nová písnička Savers se mi moc líbí (děkuju za věnování). Má krásnej refrén.. Cover od Snow Patrol zahřál hlasivky a na mojí nejoblíbenější Sun Saves Me Again už jsem dolaďoval nový struny v backstage. Skutečně QQ tahle komorní poloha sedí mnohem víc než s komplet bicíma. Osobním písničkám to dodá intimní atmosféru, což je ta pravá podstata!

Večer jsem uzavřel 5ti písničkovym setem: M, Na břehu, 1:21, Podsvětí, Prach. Musel jsem to pořádně nadrtit, páč 4 z 5 písniček jsem nikdy živě nehrál :c) Ale práce se nakonec vyplatila.. nervozitu jsem nechal v backstage, pošteloval si pódium, mezitim odešli ty, kerý už nechtěli, což bylo dobře, protože otužilci (poštelovat klimatizaci by příště neškodilo) vnímali.. hrálo se mi příjemně. Jestli nějaký chyby byly, fakt jsem je ten večer nevnímal. Jenom se ponořil. Při 1:21 mi přejel lehkej mráz po zádech, ale to je spíš tim ryze osobnim veršem. Vzpomínkou, která na setinu sekundy vytane a pak se zase ztratí.. Po koncertě přišly kladný reference na Prach. Odpoledne jsem to ještě hrál Kulymu, taky řikal, že se mu to líbí.. Jsem zvědavej na další reakce, ale je super, že lidi nový skladby přijali s chutí. Má to cenu!