Report z Rybynaruby – VEČER JINÉHO FOLKU III.

Byl jsem napjatej, jak to všechno dopadne – respektive, kolik přijde lidí. Nakonec jsem byl neskutečně překvapenej, že bylo plno :c) v Ryběnaruby to sice znamená asi 20 lidí, ale i to je úspěch! :c) Koho neska baví amatérskej folk?

Večer otevřel lehce nastydlý Sunbeam. Dlouho jsem ho neslyšel, takže mě nový písničky moc potěšily! Už jsem si myslel, že se na to vyprd, ale on ne. On do toho jde s ještě větší chutí a zápalem. Kéž by si rozjel nějakej ten folkovej projekt (ano, sice už má skvělý Mapleafs, ale já bych si tam představil ještě nějakou tu basu a perkuse) a neřezal do toho v rámci kapel jako hluchej do vrat.. What is wrong is me je prostě furt hitovka. A Class Zero s Mapleafs taky!

Já nastoupil další.. Svírala mě opět lehká nervozita, hlavně po pokaženym setu v RC, ale tu jsme se rozhod odpálit Podsvětím. Tu písničku prostě dobře znám, takže s ní není takovej problém. Pak zazněl Popel, S Tebou, Přízemí, Přežít a nakonec M III. Playlist jsem se tentokrát snažil sestavit nějak smysluplně. Aby se písničky netloukly, aby byly oddělený, aby to bylo pestrý. Jsem rád, že se to nakonec lidem líbilo. Z tohodle hraní mám skutečně velmi dobrej pocit. Konečně se to nějak propojilo. Doufám, že příště to bude podobný a že se to konečně naučim :c) Když budu ke každýmu koncertu přistupovat tak poctivě, mělo by to snad bejt v pohodě..

Sajny a Veronika z chomutovských Pinking Shears předvedli kvalitní vystoupení. Pozvat do ryby na tyhle písničkářský večery nějakou dvojici je prostě osvěžující. Kytara a basa, parádní písničky. Sajnyho charismatickej hlas. Melancholie, kerá nedostane do depek, ale pohladí.

Poslední zahrál trochu „vyladěnej“ Melankoholik. Jakmile se člověk už tolik nekontroluje, nebejvá to moc dobrý. Jak jsem se já cejtil po hraní dobře, tak Jarda věděl, že to nebyl jeho nejšťastnější večer.

Po skončení hlavní části programu jsem se (rovněž „doladěn“ místním vínem) iniciativně chopil mikrofonu a zeptal se, jestli by někdo z přítomných nezahrál. Naštěstí dorazil Tomáš Trykar aka Whispering of Soul a vypustil pár svejch ostrovních songů.. Po něm se ještě nikomu nechtělo domu, tak jsme si každej dali přídavek v podobě jedný písničky. Sunbeam začal, bohužel jsem musel na záchod a pak se zakecal venku (promiň Láďo), pak zase já. Chtěl jsem zahrát Hvězdu Jihu a trochu si napravit chuť, ale zrovna v tom sekundovym tichu před refrénem zavil jeden z místních psů.. No – – po tomhle nechtěnym faux pas prostě nešlo nasadit vážnej výraz ve tváři, tak jsem to vzdal. Diváci mě naštěstí podrželi (čimžto všem mockrát díky!) a já po dlouhý době zahrál Facebook. Docela si pohrávám s myšlenkou, že ho zařadim do playlistu trvale. Sajny s Veronikou taky přidali, Melankoholik i Tryk rovněž. Nakonec jsem se chopil mikrofonu opakujíce předchozí výzvu a posledních 10minut jsme strávili ve společnosti Václava Hraběte a Jiřího Ortena :c) Mladý recitátor neodolal síle exhibicionismu :c))

Souhrně musim říct, že to byl moc příjemnej a vydařenej večer. I když se to třeba Jardovi úplně nepovedlo, dokázal lidi rozesmát a to se nám, vážnejm folkařům, stává málokdy..