Report z RC, RR a Krásných Ztrát

Po měsící nehraní jsem si nebyl úplně jistý kvalitou, přesto jsem se do RC na Open Mic docela těšil. Jednak byl druhý den státní svátek a já očekával pořádnou after party, a pak je to velký setkání lidí ze scény. Jedna písnička, jeden pokus. Hop nebo trop. Soudit nebo vyjmenovávat další interprety (až na Jardu, viz níže) nechci, jen k sobě bych dodal, že se mi na pódiu celkem líbilo (zahrál jsem M III. Symbolicky, porotože eMková série se před 14 dny definitivně uzavřela..) Cítil jsem trochu nejistý začátek a nějaké ty chyby v rytmice při refrénu, ale zase konec se docela povedl. Doufám, že se to nějak vyvážilo. Publikum teda zatleskalo, jenže to všem, alespoň za tu snahu :c)

Krátce po mě hrál Melankoholik. Skoro bych ho nestih, ale naštěstí jsem přišel jen o 2 takty pozdě. Hrál uvolněně. Cítím, že když bude víc cvičit, mohl by to posunout do kvalitních poloh. Vybral si Hořím, což je taková spíš hříčka. Kdyby měl na pódiu vokální a instrumentální podporu, určitě by to vyznělo líp.

Kolem 21h jsme se přesunuli do nedalekého RedRoomu. Byla to dobrá párty! Potěšilo mě, že se stavilo tolik lidí: Kuba Alexa, Melankoholik, Lukáš Landa, Ondra Ládek, Eric Stevenson, Adam Piaf a dost lidí jentak na čumendu.. známý i neznámý.. RedRoom opět bzučel jako úl. Není snadný v takovym hluku předvést nějakej solidní výkon, ale vzhledem k tomu, že skoro nikdy jsem tam nevystupoval střízlivej, je to vlastně jedno :c) Moje hraní za moc nestálo. Za poslední měsíce rozhodně jedno z nejhorších. A už nikdy nebudu hrát nedodělaný písničky!! Smutek se musel rozehnat chlastem, takže domu jsem dorazil někdy kolem 4h ráno.. uff.

V pondělí dopoledne mě probudila bolest v krku. Zánět nosohltanu.. Už jsem ale slíbil, že přijdu zahrát na Lukášovu rozlučku a nebylo mi tak příšerně, abych nemohl dorazit. Kolem 20h na místě. Pak ještě Ondra Ládek, Melankoholik a kolem 21h taky Kuba Alexa. Na hodinu hraní nás bylo celkem dost, ale aspoň to bylo živější.. Lukáš to otevřel bezchybným výkonem. Ten kluk by na sobě měl víc makat! Šel jsem hned po něm. Ani nevím, jak bych to zhodnotil. Prostě průměr, možná se příště tolik nemračit.. Ostatní kluci zahráli výborně a to i přesto, že jsem jim to trochu kazil. Vůbec mi ta místnost nešla nazvučit.. Ve 22h musel být konec. Pokecalo se a já už radši běžel domu.. Dozvuky kocoviny a začínající zánět mě handicapovaly..