od pondělka

pracuju na novym EP. dneska jsem definitivně dokončil poslední náběry, takže jsem si konečně moh uklidit ten muzikantskej bordel..

nahravani.jpg

teď mě čeká několika denní práce na zvuku.. jako vono se s tim zase tolik čarovat nebude.. ale přece jenom si to chci rozložit a trochu si to naposlouchat, protože vyznat se v těch nepřesnejch úderech a falešnejch zpěvech není lehký :c)

M / Ledové Plochy / Přízemí / I / Brečím / II / III / Spaluji Strach

nakonec jsem ale rád, že jsem se do toho nahrávání pustil. jednak mi to nebude vrtat v hlavě a budu se moct soustředit na školu a pak si to leckerý skladby zasloužily. M je věc stará asi rok a navíc v mym oblíbenym lazení d f d g a d. strašně jsem se těšil, až jí budu dělat. měl jsem totiž hned představu o jejím zvuku, což se mi nestává často.. zcela opačně na tom byla Spaluji Strach. snad tři roky stará pecka zní na kytaru poměrně dost punkově a její dýlka záživnosti taky moc nepřidá. přesto se mi melancholickej motiv sloky hodně líbí. dostal jsem nápad, že místo kytary by se využily nějaký plochy. takže jsem otevřel FL5, v piano rollu jsem našel tu správnou klaviaturu, pohrál si s rytmikou (jediná pasáž na EP, kerá je rytmicky přesná!) a pak už jenom vybíral ten správnej nástroj. mezihru ani refrén jsem už bez kytary udělat nemoh, takže nakonec vznikla poměrně zajímavá elektro-akustická konfrontace. Nejnovější kusy jsou Ledové Plochy a Přízemí. V případě Ledových Ploch jsem se pokusil o trochu výraznější rytmizaci sloky. Nakoupil jsem si k tý příležitosti nějaký bubínky, ale ve výsledku je jejich tón poměrně rozladěnej, takže to nakonec budu muset nečim dosamplovat. Osobně mám tuhle věc momentálně nejradši. Je to hodně ujetý – – nebo spíš rozjetý – – ale baví mě ten refrén. Přízemí jsem naopak pojal akusticky s lehkym zvýrazněním refrénu, kerej jsem kůli monotónosti nahrál jenom jednou.. Brečím, II a III jsou srpnový skladby. jakmile byla bakule dopsaná, oprášil jsem starýho Maršála, na elektriku natáhnul nový struny, volume narval doprava a hrábnul do strun.. úvodní riff Brečím mě zaujal. rozhodně to není to nejlepší, co jsem kdy napsal, ale bavila mě ta atmosféra. syrový, chladný a děsně špinavý. skladby bez refrénu mám asi nejradši. Písnička měla vývoj a nynější podobu získala vlastně až s timhle nahráváním. II a III jsou v protikladu – – intimní proti extrovertnímu.  myslim, že III bude živě zajímavá. na II si netroufám. to vyžaduje klid a hlavně atmosféru, kerou asi nebudu umět udělat. v playlistu je ještě položka I. věc, kerá není ani rozdělaná, ale bude se jednat o menší elektro-interlude k Brečím..

takže tenhle týden jsem měl letos poprvý pocit, že život má smysl :c) bylo to uvolnění a ať je vlastní výsledek sebeburanštější – – tzn. falešnej, nepřesnej a vlastně celkově příšernej a neposlouchatelnej – – já jsem si to užil. nahrávání mě bavilo a bylo pro mě podstatný to, jak se u toho cejtim a ne jak to zní. tim chci říct, že rozhodně nemám ambice přitahovat k sobě davy posluchačů.. prostě jenom úchylnej domácí projekt magora, co se kdysi naučil na kytaře držet pár akordů.