Report ze Žižkovské noci /2015/

Ze Žižkovské noci se stal za poslední roky fenomén. Přeplněné kluby, přeplněné bary, noční tramvaje, nedostatek taxíků, ulice plné korzujících lidí. V posledních dvou letech jsme s klukama z VJF dělali klidnou stage v rádiu StreetCulture, ale letos už se nám do toho nechtělo. Šli jsme teda každý svou cestou a s Martinem jsme přijali nabídku na hraní na malém sále v klubu Orion, který byl ten večer sídlem indie-rockové scény. Měl jsem ohromnou radost, že se na jedné akci potkám se známými z Ufajr, Voodooyoudo, PeterPanComplex, Professor Leopard, Black Lion a s Nicelandem. Nakonec to dopadlo tak, že místo Nicelanda dorazil Kuba z Wild Tides, což byl vlastně fajn bonus, jelikož jsme se dlouho neviděli, z Ufajru jsem se s nikým nepotkal a Professor Leopard vůbec nepřijeli. Nějak kloudně pokecat bylo stejně nemožné. Ten večer bylo v klubu našlapáno, nevětráno, zahuleno a hlučno, takže kdo mohl, urychleně utíkal za další zábavou.

Já do Orionu dorazil chvilku po osmé a hned se začal chystat. Oproti slibovanému PA na nás čekala jedna aktivní bedna s minimixáčkem a levným mikrofonem. Nakonec vlastně lze konstatovat, že to bylo lepší než nic, co by taky ty folkaři chtěli, že jo. Nutno ještě podotknout, že kdybychom si nepřinesli vlastní komba (což u folkařů právě vůbec není zvykem), asi těžko bychom byli schopni nějak normálně zahrát. Jenže jak jsme starý páky a víme, že 98% koncertů v ČR je v „punkových“ podmínkách, zařídili jsme se už dávno po svém a ty komba radši taháme všude.

Jelikož si dost návštěvníků chodilo do malého sálu odpočinout od lidí, hluku a smradu, použili jsme přítomné k dolazení zvuku a nedlouho po té to spustili. V sále nakonec hodně posluchačů zůstalo, takže si možná ani nepřišli odpočinout, ale cíleně si nás poslechnout. A bylo to vynikající. Velmi milé a pozorné publikum. Přeslechy z vedlejšího řevu nakonec nebyly tak drastické, jak jsem se bál. Ve finále jsme si vlastně koncert velmi užili, o čemž svědčilo i elegantní vyřešení megakiksu ve Sváru. Ale to se občas stává každému. Dle reakcí publika si to užívali i posluchači a to jsme vždycky rádi (překvapivě). Ten večer jsme řádného fotografa nenašli, ale to světlo stejně nestálo za moc. Tak závěrem aspoň jedna dokumentka od dit.

emozpev_zizkovska_noc13_3_2015

P.S.: Speciální díky patří Zefvovi za pozvání na ŽN. I přes ty podmínky je pro nás dobré hrát na takové akci, protože se na koncertě vyskytnou lidé, kteří by jinak vůbec nepřišli. A to se opravdu stalo.