Report z RockCafé (01_07_2011)

Dvě hodiny před koncertem mi volal Reesha z High Five, že jim vypadla kapela a jestli bych jim nepřišel otevřít koncert do RockCafé. Shodou okolností jsem se zrovna vracel s čerstvě seřízenou kytarou od mistra Kobrleho, takže jsem na to kejvnul. Stavil jsem se ještě doma pro kabel, kapo a ladičku a mazal do RC. Koncert jsem tady už dlouho neměl, takže to byla vítaná příležitost zahrát si zase na větším pódiu s dobrym zvukem.

Měl jsem začít v osm, ale nikdo v sále nebyl. Tak se to posunulo, až jsem nakonec začal něco lehce po 20.30h. Odehrál jsem si set 4 písniček. Nic extra, ale ani mě to nijak výrazně neurazilo. V setu zazněly dvě nový písničky Budu se tvářit a Po noži. Diváci nebyli nijak extra vřelý, což je vždycky úměrný kvalitě interpreta, ale stala se mi jedna milá věc. Po koncertě jsem se na baru potkal s nějakym klukem, kterej mi koupil panáka. Že prej jsem pěkně hrál, že mám „mrdu v ruce“ a že si ho zasloužim. Paráda. Byl jsem rád, tohle se mi ještě nikdy nestalo.

Po mě zahráli zmíněný High Five. Vlastně jsem je poprvý slyšel živě v plnym složení. Nebyl to špatnej koncert, ale mělo to hodně much. Hlavně z bubeníka jsem měl pocit, že by nejradši hrál v punk-rock. Kapela se občas rozcházela, ale celkově to mělo milej pop/rockovej výraz a lidi to vlastně bavilo. Myslim, že rok až dva pořádnýho hraní a vykrystalizuje se to do čistý podoby.

Poslední The Travelers pro mě byli záhadou. Nikdy jsem o nich neslyšel, přičemž jsem se pak dozvěděl, že stejně vznikly teprve nedávno. Jejich vystoupení mě velmi mile překvapilo. Kapela složená ze zkušenejch muzikantů netrpěla nešvarem High Five. Každej z členů věděl, kde je jeho místo a evidentně znal svoje kvality a nekvality, se kterejma pak pracovala celá skupina. Vynikající byl výkon zpěváka Jakuba Hübnera. Znám ho velmi dobře z různejch projektů na bandzone, leč jeho styl mi nikdy neseděl. V RockCafé mě ale svojí sebejistotou dostal. Naprosto vynikající výkon popovýho frontmana. Charismatickej, jistej, skvěle pracoval se svym hlasem. Sympatickej projev. Hudba Travelers byla příjemná a věřim, že si svoje fanoušky najde rychle. Minimálně v sále se trsalo hned o začátku..