Report z Párty Václav (30_09_2010)

První nastoupil za mikrofon Karel Kunrt. Vycházející hvězda nekompromisního folku. Hudební špinavec, wannabe bluesman s jiskrou Toma Waitse. Mě jeho set bavil.. Byl kabaretně žoviální, drzej a hlasitej.. Jako předskokan nějaký ostřejší kapely ideální. Ale na Portě by ho asi neskousli..

Pro mě to byl fakt blbej koncert.. Hrálo se v hospodě, hrálo se bez odposlechů. Takový hraní mě nebaví. Neslyšel jsem se, takže jsem do toho řezal jako hovado. Zvukař mi totálně vykastroval kytaru, protože seděl na špatný straně a měl to „přebasovaný“. Znělo to dost agresivně a nehezky. Jakmile nemám zpětnou vazbu z odposlechu, fakt těžko si jde hrát s dynamikou.. změkčit. Párty Václav měla celkem velký promo, bylo to zadarmo, a pořadatel nebyl schopnej zajistit ani takovou základní věc, jakou odposlech je. Nemůžu říct, že bych to s tim zahrál líp, ale rozhodně bych se při hraní líp cejtil.

Jako třetí nastoupil Melankoholik. Stejnej problém jako u mě. Zvukově špatně podchycený, což prostě ovlivnilo výkon. A nebo spíš zážitek z hraní.. a písničky, by to už taky chtělo obměnit.

Pak se dostavil Justin Lavash a začala pohoda. V podstatě se nástroje chopil někdo, kdo ho skutečně ovládá. Všechno vychytaný. Sice mi jeho vystoupení splynulo do hospodský kulisy, ale to bych vydržel poslouchat celej večer..

O Jiřím Konvrzkovi jsem si myslel, že je nějakej vyprahlej klasickej folkař z 80. let.. Opak je pravdou! Pro mě jednoznačně největší překvapení večera. Vyrábí si vlastní nástroje (něco jako balalajka) a hraje s minisadou bicích. Kopák, hajtka, tamburína. Geniální! Některý kusy byly pomalejší, ale jiný zase přímočary a vostrý. Roztleskal celou hospodu!

Pak se nějakej čas nic nedělo, až na 23h dorazil Niceland s davem fanynek v zádech. V tu chvíli už jsem byl tak rozjařenej, že si z jeho setu pamatuju akorát to, že mi to nevadilo :c))

Na závěr pár fotek od Kuby Macháčka..