kytaru mám konečně doma..

už jsem to nemoh vydržet a oprášil po dlouhý době elektriku, jenže jsem zjistil, že to nemá tu správnou dynamiku, kerou dostanu z akustiky.. nicméně jsem aspoň prohlídnul, jak je na tom krk Jolany Alexandry II. Je na tom špatně. Seřízení do hratelnýho stavu bude stát stejně jako její pořizovací cena, ale do kupy se dá.. těšim se na ní! Má krasnej basovej tón. Takovej nerockovej, což mi vyhovuje – – když si zahraju na Sheratona, tak je to prostě britrock, dyž na nějakou lubovku, tak je to jazz, ale tohle.. tohle starý pádlo (prašivka, jak řiká Kobrle) má přesně to, co už dlouho hledám.. těšim se, až začnu dělat na novejch demáčích, kdo ví, co všechno se zrodí.

Akustika dostala novou kostěnou kobylku a bylo mi doporučeno, abych začal hrát s tvrdším trsátkem. A je to skutečně lepší! Kostěná kobylka sama o sobě zaručuje pevnější a hutnější tón a v kombinaci s milimetrovym trsátkem je to nářez!! Nechápu, proč jsem od toho kdysi upustil.. teď to teprve začne mít pořádný koule :c) Zároveň jsem zjistil, že s tvrdším trsátkem mám líp pod kontrolou techniku hry. Hodně se na to teď soustředim; aby nepřeznívaly struny, abych dodržoval rytmiku a tempo. Jenom s tim zpěvem zase na štíru.. jsem nějakej nastydlej.

Ve čtvrtek si dám úplně jinej playlist, než kdy dřív.. jsem zvědavej, jak zafunguje. Některý písničky jsem fakt dlouho nehrál, ale je potřeba to na těch pražskejch koncertech měnit a hlavně si na ně zvykat v různejch kombinacích. Zatim to vypadá takhle: M II, Hladina, S Tebou, V trní, Prach, M III. V pátek v Rokycanech se zase přidržim setlistu z březnovýho RockCafé. Ty nový písničky mě baví, ale tim jak jsou v jinym lazení dělá jejich rozhození mezi ostatní písničky trochu složitější, takže je výhodnější je zahrát v jednotnym bloku a ladit na pódiu jenom jednou. Jelikož máme 30minut času, dám si 7 věcí. To je celkem dost, ale i to je třeba si zkusit: M, Na břehu, 1:21, Podsvětí, Prach, Hvězda Jihu, S Tebou. Jasně, dvě písničky se krejou s tim čtvrtkem, ale hraju v jinym městě, tak je to snad jedno :c))