Obsah

TISKOVÁ ZPRÁVA

foto: © 2020 Tomáš Moudrý

Z emozpěvu je kapela a vydává nové album Spolu

Z písničkářského dua emozpěv se stala indie-rocková kapela. Folkové období nechali za sebou a nyní pětice muzikantů představuje svůj nový zvuk na albu Spolu. 

Sedm písní zachycuje osobní rozpoložení písničkáře a textaře Ondřeje Vratislava Vyšehradského, kterému v přerodu do kapelní podoby pomohli zkušení muzikanti Martin Drahoňovský, Matěj Porteš, Dalibor Hrubeš a Vítězslav Patočka. Hlavním motivem desky je cesta z beznaděje ke světlému bodu v budoucnosti. Ondřej k tomu dodává: “Když si najednou uvědomíte, že se váš dlouhodobý životní postoj nezakládá na skutečnosti nebo pravdě, že jste žili nějakou dobu ve vytvořené iluzi, přijde pak chvíle, kdy se s tím musíte nějak vyrovnat. Na té cestě prožíváte spoustu různých pocitů od strachu, naštvání, rezignace až po ztrátu sebevědomí, ale naděje – ta vždycky umírá poslední a vy víte, že se z toho musíte vyhrabat. Deska končí šťastně, jako moje cesta z tehdejšího podsvětí. I proto jsme pro první klip vybrali závěrečnou písničku Okamžik.”

Nahrávka vznikla v Tajným studiu v Ústí nad Labem u Jana Brambůrka pod producentským dohledem Matěje Porteše. “Udělat písničku s celou kapelou je vždycky dobrodružství. Šli jsme do studia s jasnou představou, ale během prvního dne se něco změnilo a nakonec jsme písně tvořili spíše intuitivně.” shrnuje Matěj práci na nahrávce.

Emozpěv má za sebou již dvě alba. V roce 2014 vyšla eponymní deska, jejíž singl Svár úspěšně zabodoval v celoroční hitparádě Velká Sedma na Radiu 1 a roku 2016 pak nahrávka Hebké bolesti, z níž zapůsobil singl Po noži.

Novou desku Spolu naleznete od 1. 5. 2020 na emozpev.bandcamp.com a postupně na všech streamovacích a online službách.

 

emozpěv spolu 2020
cover art & design: © 2020 Dita Vopřadová

ANOTACE

emozpěv je kapela, hlasitá i tichá, chladná i hřejivá.

KONTAKT

web:                  emozpev.cz
bandcamp:     emozpev.bandcamp.com
facebook:        facebook.com/emozpev
instagram:       instagram.com/emozpev

tel.:                   +420 608 537 855 (Ondřej)
mail:                  info(zavináč)emozpev.cz