emozpěv je dvojice ozbrojená akustickou kytarou a baskytarou. Základy mají kdesi v české písničce, ale nečekejte kotlík ani halekání u ohně. Naopak, připravte se na syrový indie folk s melancholickým nádechem nejen v textech, ale i v celkovém provedení. To dělá z emozpěvu jednu z nejnápaditějších akustických kapel, které lze v Čechách potkat.

Jejich poslední nahrávka vznikla pod producentským dohledem Borise Carloffa, který doplnil jejich výraz o éterické zvukové plochy a dal tak ještě lépe vyniknout atmosféře písní. Směs devíti skladeb vychází pod názvem Hebké bolesti a je to deska plná nečekaných zvratů, strastí, lásky, smutku i radosti, stejně jako život jejích autorů. A přesně to emozpěv předvádí i na svých koncertech, při kterých je nyní doplňuje kytarista Dalibor Hrubeš.

Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský spolu vytváří nebývalou hudební energii, ačkoliv jsou naprosté povahové protiklady. Jejich singl Svár z debutové desky (2014) se v hitparádě Velká sedma Radia 1 umístil na první příčce za rok 2014. A singl Po noži z druhé desky Hebké bolesti se rovněž v roce 2016 probojoval mezi 50 nejúspěšnějších písní ve stejné hitparádě.

Aktuální album Hebké bolesti vychází na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

foto: 2016 © Tomáš Moudrý
© Tomáš Moudrý, 2016